Подарунки до замовлень від 200 грн!
EN UA RU
Будні з 9:00 до 18:00
Зворотній зв'язок
EN UA RU

Чи правда, що шампуні без sls кращі за інші шампуні?

2021-06-11


В останні роки в б'юті-світі активно обговорюється шкода сульфатів. Їм приписують безліч негативних ефектів: від подразнень і алергії до канцерогенних властивостей і здатності провокувати захворювання. Однак, значна частина шампунів, які продаються сьогодні в косметичних магазинах в Україні, містять в своєму складі сульфати. Ці поверхнево-активні речовини (ПАР) входять і в іншу звичну косметику: гелі для душу, зубні пасти. Найбільш відомий представник цих ПАР – лаурилсульфат натрію (sodium lauryl sulfate – sls). З урахуванням поширеності рецептур з сульфатами і того, що шампуні без sls набирають популярність, варто розібратися: чи всі сульфати однакові, навіщо їх додають у склад косметики і як вони впливають на організм людини.

Суперечливі інгредієнти: навіщо потрібні сульфати і парабени?

ПАРи на основі сульфатів володіють хорошими очищуючими і знежирюючими властивостями. Завдяки їм шампуні добре піняться, ретельно промивають шкіру голови і волосся. Але вони мають відмінності. Добре відомий лаурилсульфат натрію або sls діє дуже агресивно на шкіру голови і волосся. Може викликати алергію, сухість, свербіж і подразнення шкіри, ослаблення волосся. З іншого боку, лауретсульфат натрію або slеs (sodium laureth sulfate) очищає більш делікатно і м'яко. Якщо замінити sls на slеs в складі шампуню, то він буде більш делікатний до шкіри голови, при цьому не менш ефективно вимиє забруднення.

Ще один інгредієнт, який вже давно вважається шкідливим в косметиці, – парабени. Їх використовують, як консерванти, для збільшення терміну зберігання засобів, зниження ризику зараження бактеріями і грибками. Парабени покращують стабільність косметичних рецептур. Їхня шкода полягає в тому, що вони надають естрогеноподібну дію. Вважається, що парабени також здатні збільшувати ризик розвитку онкологічних захворювань. Тому сьогодні шампуні без парабенів і sls набувають все більшої популярності, як безпечні миючі засоби для волосся.

Ситуації, коли шампунь без sls купити необхідно

Який шампунь вибрати – з сульфатами або без – рішення індивідуальне, але є ситуації, коли бессульфатний шампунь стане кращим рішенням. Наприклад, після кератинового випрямлення, ламінування та ряду інших салонних процедур для волосся, професійний шампунь без sls і slеs – це необхідність, щоб зберегти ефект від проведеної процедури. Засоби для волосся без лаурилсульфату натрію в складі краще вибрати тим, у кого гіперчутлива шкіра, волосся, пофарбоване в яскраві кольори (для збереження стійкості фарбування), сильно пошкоджене волосся. Дитячі шампуні без sls стануть безпечною альтернативою для м'якого очищення ніжної шкіри голови дитини.

Тим, хто вирішив зупинитися на бессульфатних натуральних шампунях, бажаючи підібрати найменш агресивні засоби, слід пам'ятати, що вони: погано піняться, не вимивають стайлінг і силікони, мають велику витрату, дорого коштують. Щоб добре промити волосся і шкіру голови, може знадобитися неодноразове миття. Як варіант – можна чергувати бессульфатний шампунь з тим, який містить лауретсульфат і при цьому позбавлений лаурилсульфату.

Чи правда, що шампуні без sls кращі за інші шампуні?
Поділитися
Коментарі
Залишити коментар